Garsuose atsiveria vidinės Tylos durys
Kiekviename garse yra tyla, o nuoširdžiai atliekamoje muzikoje skleidžiasi grožis
Balsu išreikšdami gerą valią, galime keisti save ir aplinką
Jokia kita patirtis taip neišmoko, kaip savo paties

Tibeto dainuojantys dubenėliai

Himalajų dainuojantys dubenėliai, dar vadinami Tibeto dainuojančiais dubenimis kildinami iš Himalajų regiono. Plačiai paplitę Tibete, Nepale, Butane, Indijoje gaminami naudojant 3 – 12 skirtingas metalo rūšis asocijuojamas su sakraliomis planetomis.

Manoma, kad Tibeto dainuojančius dubenėlius pradėjo naudoti priešbudistinės Tibeto tradicijos Bon, egzistavusios jau keliolika tūkstančių metų prieš Budizmą Tibete, šamanai taikydami juos dvasinėse praktikose, vėliau buvo naudojami Budizmo tradicijoje. Nors labai nedaug yra autentiškos informacijos apie dubenėlių paskirtį, manoma, kad naudoti juos kaip sakralaus garso instrumentus turėjo teisę tik išskirtiniai to meto dvasininkai.

Maždaug nuo 20 am. vidurio po Tibeto okupacijos, vis daugiau dubenėlių atkeliaudavo į Ameriką, Europą. Nepakartojamas meditacines Tibeto dainuojančių dubenėlių sąvybes netruko pastebėti taip vadinami „gėlių vaikai“ arba „hipiai“ ir ilgainiui šie sakraliojo garso instrumentai tapo labai populiarūs tarp medituojančių žmonių, įvairių terapijų specialistų, jogų ir kitų visame pasaulyje.

Tibeto dainuojančių dubenėlių garsas paprastai išdaunamas 2 tradiciniais būdais. Naudojant medinę lazdelę (neretai ji būda apvyniota oda ar veltiniu) prispaudus ją prie dubenėlio krašto/briaunos sukama aplink dubenėlį tokiu būdu išgaunant vientisą besitiasiantį, kartais pulsuojantį intensyvų garsą. Kitas būdas paprastesnis, tereikia lengvai suduoti lazdele per dubenėlio kraštą ir pasigirsta ilgai išliekantis malonus garsas. Lazdelės naudojamos įvairios. Grojant sudavimo būdu paprastai naudojamos lazdelės su veltinio bumbulu viename lazdelės gale, taip pat pagaliukai su gale pritvirtintu guminiu kamuoliuku, ar tiesiog tekinta medinė lazdelė. Tibeto dainuojančiais dubenėliais galima groti ir kitais netradicinais būdais.

Kiekvienas Tibeto dainuojantis dubenėlis yra labai unikalus tiek forma, tiek skleidžiamu garsu. Suskaičiuojamas dviženklis skaičius skirtingų dubenėlių formų.

Garso meditacijos metu skambant keletui dubenėlių žmogus pajaučia gilų kūno atsipalaidavimą, užliejančią ramybę, vidinio komforto jausmą.